• قطار اروپا
 • زمان: پاییز 97
 • وسیله نقلیه: قطار فری ترن
 • قیمت: 250,000 تومان

 

 • گلوبال پس (global pass) قطار اروپا چه مزایایی را دارد و برخی از سوالات متداول درباره آن .

بی تردید بلیط اعتباری قطار اروپایی بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند از چندین کشور اروپایی دیدن کنند . تهیه این نوع بلیط به شما امکان می دهد تا از 28 کشور اروپایی که مرز مشترک آبی و زمینی دارند دیدن کنید آن هم به ترتیبی که دوست دارید .شما می توانید از شهر های رم ، در ایتالیا تا کشور پرتغال در جنوب اروپا و همین طور کشور زیبای صربستان را در برنامه خود داشته باشید . گلوبال پس به شما این امکان را می دهد که حداقل 5 روز و حداکثر دو ماه را در قاره اروپا با وسایل حمل و نقل ریلی سفر کنید . همین طور این امکان را خواهید داشت که در زمان اقامت خود در کشورهایی که در مسیر سفرتان هستند از تخفیفات خدمات عمومی شهر ها نیز استفاده کنید و چه از این بهتر؟

قبل از جواب دادن به سوالات متداول بهتر است با مزایای Global pass آشنا شویم.

شرایط  و مزیت های استفاده از  Global pass یا بلیط قطار انتخابی چیست:

 • تخفیفات ویژه ای برای کودکان تا 11 سال در نظر گرفته شده است
 • در یک روز چند بار می توانید سفر کنید
 • برای کودکان خردسال هزینه ای دریافت نمی شود.
 • برای مسافرینی که همراه هم سفر می کنند تخفیف در نظر گرفته شده است.
 • روزهای سفر بسیار انعطاف پذیر است و مسافران حق انتخاب دارند
 • برای رزرو بلیط می توانید با هزینه کمتری اقدام کنید .( این هزینه به طور معمول فقط 9 الی 10 یورو به ازای هر قطار می باشد)

 

البته مطالب دیگری نیز در مورد بلیط های گلوبال پس وجود دارد که بهتر از آژانس های گردشگری مورد نظر خود در مورد آنها سوال کنید اما بی شک و ورای تمام این مزیت ها ، این امکان برای تمام مسافران Global pass بسیار عالی است.

Global pass یک سیستم جامع را برای سفر شما پوشش می دهد بدین معنی که می توانید 28 کشور را با سیستم ریلی فوق العاده پر تردد بگردید. این سیستم جامع یک گذرگاه جهانی بسیار پر طرفدار است .

کشورهایی که Global pass آنها را پوشش می دهد عبارتند از:

اتریش، فنلاند، ایتالیا،  اسلوونی ،بلژیک، فرانسه، لوکزامبورگ، بلغارستان، آلمان، هلند، اسپانیا کرواسی، یونان، نروژ، سوئد، جمهوری چک، مجارستان ، سوئد ،دانمارک، ایرلند، رومانی و ترکیه هستند .

فرقی نمی کند که شما قصد سفر به کدام یک از این کشورها را داشته باشید امکانات گلوبال پس شما را شگفت زده خواهد کرد شما می توانید با تهیه گلوبال پس از تخفیفات اتوبوس ، موزه ها ، همین طور خطوط ریلی و خدمات دیگر نیز  بهره مند شوید.در هر صورت شما هر قصدی از سفرتان که داشته باشید انعطاف بیشتری برای انتخاب خطوط ریلی خود دارید.در ادامه به برخی از سوالات متداول پاسخ خواهیم داد تا تصور روشن تری برای اقدام به تهیه بلیط های Global pass داشته باشید

 

 

 

 

سوالات متداول Global pass

 

1-آیا کوپه هایی هستند که بانوان بتوانند در آنها  به تنهایی سفر کنند؟

 • بله این امکان وجود دارد ، در قطارهای اروپایی بانوان می توانند از قسمت مخصوص خودشان استفاده کنند .

2-آیا می توان صندلی خود را پس از رزرو تغییر داد ؟

 • بله این امکان وجود دارد اما باید در کلاس رزرو خود بمانید به این معنی که نمی توانید در کلاس بالاتر جایگاهی را داشته باشید مگر این که هزینه اضافه پرداخت کنید

3- اگر بلیط های ما گم شوند یا دزدیده شود چه باید بکنیم؟

 • به طور کلی اگر این اتفاق بیفتد شما باید بلیط دیگری تهیه کنید .

4- کیفیت غذایی که در قطار ارائه می شود چگونه است؟

 • کیفیت این غذاها بسیار عالی و متنوع است . البته به غذاهای سفارشی دسترسی ندارید اما می توانید از منو کامل غذاهای در دسترس استفاده کنید .

5- آیا می توان بلیط الکترونیکی خود را پرینت گرفت؟

-بله این امکان وجود دارد اما به شرطی که این بلیط را از طریق دستگاه های مخصوص که در هر ایستگاه قطاری در مسیر وجود دارند انجام دهید .برای این کار از کد بلیط الکترونیکی خود استفاده خواهید کرد .

6- سفر با چمدان در Global pass چگونه است؟

 • چمدان های کوچک معمولا بالای سر مسافرین و در جایگاه مخصوص چمدان ها قرار می گیرند اما چمدان های بزرگ تر را در جایگاه مخصوص چمدان ها در کنار درب ورودی قطار خواهید گذاشت ، توجه داشته باشید که مسئولیت چمدان ها در قطار با خودتان است و مسئولین راه آهن هیچ مسئولیتی در این زمینه نخواهند داشت پس بهتر است برای گم نشدن چمدان ها و اتفاقاتی از این دست ، اسم و شماره خود را روی چمدان ها با برچسب بچسبانید.

 

7- برای اتصال به اینترنت در قطار ، امکاناتی وجود دارد ؟

 • اگر چه هر روز دسترسی به اینترنت پر سرعت در تمامی اروپا در حال گسترش است اما هنوز در تمامی قطارها wifi وجود ندارد و در قطارهایی هم که وای فای در دسترس است هزینه اندکی دریافت می شود .

 

 

در این مقاله با مفهوم Global pass آشنا شدیم و به برخی سوالات متداول در این زمینه پرداختیم . البته برای آشنایی بیشتر با این سیستم جامع سعی خواهیم کرد در مقالات بعدی به سوالات بیشتر و متنوع تری جواب دهیم.

جهانگیرگشت آسمان پیشرو در ارائه خدمات قطار و هتل و پرواز در اروپا و سایر قاره ها