• قطار اروپا
 • زمان: پاییز 97
 • وسیله نقلیه: قطار های شب رو
 • قیمت: 350 تومان

قطارهای شب رو اروپا چه امکانات و مزایایی دارند؟

در مورد مزیت سفر با قطار به قاره سبز در مقالات دیگر صحبت شده است . مزیت هایی از قبیل راحتی و هزینه کمتر که در اولویت انتخاب گردشگران قرار دارند. اما این راحتی در سفر با تور قطار اروپایی به درجات مختلفی تقسیم می شوند که در قطارهای شب رو اروپا به بهترین سطح کیفیت خود می رسد. در قطار های شب رو اروپا مسافران می توانند از تخت خوابهای راحت در هر کوپه استفاده کرده و بخشی از مسیر را به استراحت بپردازند، دوش بگیرند و به راحتی از سرویس بهداشتی کوپه خود استفاده کنند. این کوپه ها می توانند 6 نفره تا یک نفره اختصاصی باشند و بسته به نوع قطار و تعداد نفرات هر کوپه میزان امکانات و خدمات رفاهی هر کدام متغیر است .

زمان حرکت قطار های شب رو همان طور که از نام آنها پیداست شبانه است و برای مسافرت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، در قطارهای شب رو می توانید از اینترنت رایگان در بعضی خطوط و همین طور واگن رستوران در برخی قطارها استفاده کنید . این قطارها علاوه بر امکانات مناسب مانند هتلی در حال حرکت است که شما می توانید به جای سپری کردن شب را در هتل و پرواز با هواپیما ، شب را با قطار به سمت مقصد خود حرکت کنید . این کار به شما از چند جهت کمک می کند تا بتوانید با یک تیر چند نشان را بزنید. اول این که شما هزینه هتل را نمی پردازید و در قطار شب رو اروپا استراحت خواهید کرد که امکاناتی همانند هتل را ارائه می دهد. دوم این که شما مجبور به پرداخت هزینه هواپیما نیستید و در هزینه مسافرت خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. سوم این که در طول سفر  از امکانات کم نظیر قطار شب رو استفاده خواهید کرد که بسیار عالی است.

در قطارهای شب رو اروپایی ، شام و صبحانه هم سرو می شود و از این بابت هم نگرانی نخواهید داشت در طول سفر نیز می توانید از مناظر مسیر سفرتان لذت ببرید  و این امر به شدت روی جذابیت سفر شما تاثیر خواهد داشت . در کل هزینه مسافرت با قطار هم کمتر از وسایل نقلیه دیگر تمام می شود و اگر بخواهید برای مسافت های طولانی سفر در قاره سبز هزینه کمتری را پرداخت کنید بهترین گزینه ، انتخاب قطار شب رو اروپایی  است.

در این جا بهتر است که به تعریف اجمالی از مزیت های  قطار های شب رو اروپایی بپردازیم

1- کوپه های راحت کلاس تجاری که   می توان در تمامی مسیر های قطار اروپا  از شرق تا غرب اروپا و از شمال تا جنوب اروپا از امکانات آنها استفاده کرد. برخی از این کوپه ها امکاناتی همچون دوش و سرویس بهداشتی را هم در خود دارند.

2- یک مسافرت خانوادگی را تجربه کنید . قطارهای شب رو اروپایی بهترین وسیله برای مسافرت در قلب اروپا هستند که می توانید با خانواده  خود مسافرت کنید . در ترن اروپا کوپه های 4 تا 6 نفره بهترین نوع کوپه ها برای مسافرت با دوستان و خانواده خود می باشند . لذت مسافرت در طول شب با یک کوپه اختصاصی بیاد ماندنی ترین خاطره مسافرت در اروپا را برای شما رقم خواهد زد .

3- سفر دراروپا با قطار  برای یک آخر هفته عالی ، فرض کنید شب جمعه مقصد خود در یکی از شهر های اروپایی را ترک می کنید و بعد از گردش در چند شهر مختلف با استراحت کردن در قطار و دیدن چند شهر مختلف ، بدون پرداخت هزینه هتل و اقامت در شهر ها ، با انرژی به زندگی معمول خود برمی گردید. بدون اینکه خستگی راه در تنتان مانده باشد .

4- پذیرایی از شما در حین حرکت در مسیر با غذایی با کیفیت خوب و سرو صبحانه و شام و واگن های رستوران در قطار بسیار عالی و دلچسب خواهد بود

5- کوپه های لاکچری  در ترن اروپا در میان کوپه های دیگر می تواند تنوع سلیقه های گسترده ای را پوشش دهد ، در کل با این امکانات و خدمات که قطارهای شب رو اروپایی دارند از هر نوع مسافر با هر میزان درآمدی را می تواند به خود جذب کند  . افردا ثروتمند هم می توانند از مزیت های این خطوط  که مورد نظرشان است استفاده کنند.

 

خطوط قطارهای شب رواروپا :

 این نوع قطار اروپا در کل قاره سبز مورد توجه هستند به طوری که طرفداران زیادی را دارند که طیف وسیعی را پوشش می دهد. از بهترین خطوط قطارهای اروپایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لندن به فورت ویلیام (اسکاتلند)
 • مسکو به نیس
 • پاریس به ونیز
 • بوداپست به پراگ
 • تروهایم به اسلو
 • مادرید به لیسبون
 • برلین به مالمو
 • زاگرب به اسپلیت
 • پراگ به کاراکو
 • روم به پالرمو

 

 

این خطوط جزو پر طرفدارترین خطوط قطار شب رو اروپا است که سالانه میلیون ها نفر را در سراسر اروپا با امکانات خوب خود جا به جا می کند. مسافران از با طیف وسیعی از سلایق از  امکانات  قطار ها استفاده می کنند که روز به روز در حال گسترش است .